Kupujemy łyżworolki męskie. Jakie będą najlepsze? Co jest ważne przy wyborze?

11 czerwca 2020 0 By goskating

Łyżworolki, inaczej wrotki jednośladowe, to świetny gadżet, posiadający charakter sportowy. Jazda na nich pozytywnie wpływa na koordynację, równowagę i sylwetkę. Jeździć na nich mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.
Jazda na łyżworolkach to popularna aktywność sportowa. Jest to świetny zabijacz czasu, który dodatkowo może znacząco odbić się na wyglądzie sylwetki – w pozytywnym znaczeniu.

Jak wybrać najlepsze łyżworolki męskie?

Jak wybrać najlepsze łyżworolki męskie?

W pierwszej kolejności na pewno nie jest kojarzona z odchudzaniem, jednak, co dla wielu może być szokujące, znacząco w nim pomaga. W czasie jazdy intensywnie pracują mięśnie nóg i pośladków, lecz również kręgosłupa i rąk. Oczywistym powinno być, iż sama jazda nie zapewni nam szczupłej sylwetki, jednak nie zaszkodzi podczas kształtowania lepszej figury i redukcji wagi.

Najpopularniejsze rodzaje łyżworolek

Wśród męskich łyżworolek można wyróżnić kilka najpopularniejszych rodzajów. Są nimi:

 • Łyżworolki rekreacyjne – najpopularniejszy rodzaj, wybierany najczęściej właśnie dlatego, że jest przeznaczony do jazdy rekreacyjnej. Jest to dobry wybór zarówno dla osób początkujących, jak i dla takich, którzy jakieś pojęcie o jeździe na łyżworolkach mają.
 • Łyżworolki agresywne – przeznaczone do jazdy wyczynowej oraz dynamicznej. Charakteryzuje je to, że są dość zabudowane, wzmacniane i posiadają niewielkie kółka. Poza tym są niebywale zwrotne. W takich łyżworolkach można jeździć po murkach, rampach czy obręczach. Jest to rozwiązanie zdecydowanie dla użytkowników zaawansowanych.
 • Łyżworolki terenowe – nazywane również nartorolkami. Są idealne dla osób, które mają na celu jeździć po wyboistych, zróżnicowanych terenach.

To tylko popularniejsze rodzaje, gdyż wszystkich rodzajów łyżworolek jest naprawdę wiele.

Różnice między łyżworolkami męskimi a damskimi/dziecięcymi.

Łyżworolki męskie to wariant dla osób dorosłych. Męskie modele najczęściej posiadają dynamiczny design oraz stonowaną kolorystykę. Rzecz jasna, nie różnią się od np. damskich tylko względem wizualnym. Męskie wersje są ciut szersze, co oznacza że ten sam rozmiar w łyżworolkach męskich i damskich może być nieco większy w wydaniu męskim.

Jakie łyżworolki kupić? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kwestią kluczową jest wybór właściwego dla siebie rodzaju łyżworolek. Gdy to mamy już za sobą, należy zwrócić uwagę na inne parametry oraz dobrać odpowiedni rozmiar. Aby nie popełnić gafy, należy zmierzyć stopę i porównać z podaną długością wkładki, gdyż każda marka może podawać indywidualne standardy rozmiarów. Jeżeli producent podaje również inne wymiary (np. wysokość podbicia, szerokość stopy), to dobrze byłoby również dokładniej zmierzyć swoją stopę – pozwoli to lepiej dopasować rozmiar łyżworolek.
Podczas wyboru odpowiedniego modelu, wybieramy również charakteryzujące ten model koła. Które byłyby najlepsze?

 • Kółka miękkie (do 82A) – jazda na nich jest wolna, lecz wygodna, gdyż świetnie amortyzują nierówności.
 • Kółka twarde (ponad 84A) – za ich pomocą można jeździć szybciej, jednak kosztem wygody.
 • Kółka małe (średnica do 70mm) – jazda na nich nie należy do najszybszych, jednak zapewniają dobrą stabilność oraz zwrotność.
 • Kółka duże (średnica ponad 84mm) – można rozwinąć na nich stosunkowo dużą prędkość, jednak kosztem zwrotności i stabilności.

Pozostałymi czynnikami na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu łyżworolek męskich są:

 • Marka
 • Funkcjonalność
 • Jakość, w jakiej wykonane są poszczególne łyżworolki
 • Zestawy

Łyżworolki męskie – Ranking kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej kupowanych męskich łyżworolek. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.