Jakie wrotki damskie kupić?

11 czerwca 2020 0 By goskating
wrotki damskie BTFL Scarlett Pro

wrotki damskie BTFL Scarlett Pro

Jazda na wrotkach to coraz bardziej popularna rozrywka. W sklepach dostępne jest dużo ciekawych modeli wrotek profesjonalnych i rekreacyjnych, dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Z pewnością warto dać szansę tej aktywności i spróbować swoich sił na kółkach. Kluczem jest zakup odpowiednich wrotek. Dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu modeli damskich i jakimi kryteriami się kierować.

Wrotki a rolki?

Decydując się na zakup wrotek warto przede wszystkim ustalić czym one różnią się od rolek. Wrotki to buty, które są wyposażone w specjalny zestaw kółek i element pozwalający na hamowanie. Rolki dwuśladowe zapewniają większą stabilność niż ich jednośladowe odpowiedniki. Są one dużo bardziej bezpieczne i nauka jazdy na nich jest łatwiejsza.

Rodzaje wrotek

Kolejną ważną kwestią jest rodzaj wrotek. Decydując się na zakup warto wybrać takie wrotki, które sprawdzą się najlepiej i spełnią oczekiwania właściciela. W sklepach sportowych można znaleźć naprawdę wiele różnych wrotek:

  • wrotki rekreacyjne – są one najpopularniejsze wśród osób początkujących. Świetnie sprawdzają się podczas tzw. fitnessu na wrotkach. Można także jeździć w nich po boiskach, chodnikach i alejach. Są one bardzo stabilne i nie pozwalają na rozwinięcie dużych prędkości.
  • wrotki sportowe – pozwalają na o wiele szybszą jazdę, przeznaczone są dla wrotkarzy bardziej zaawansowanych, można w nich wykonywać różne manewry.
  • wrotki skatepark – przeznaczone są do jazdy po ramie,
  • wrotki derby – przeznaczone są przede wszystkim dla tej dyscypliny,
  • wrotki retro – modele wrotek, które wizualnie przypominają wrotki sprzed lat.

Wybór wrotek damskich

Wybierając wrotki należy zwrócić uwagę na kilka znaczących parametrów. Przede wszystkim znaczenie mają kółka. Gwarantują one stabilność i pozwalają na przemieszczanie się. Dostępne są kółka twarde, które gorzej amortyzują wszelkie nierówności oraz kółka miękkie, dobrze amortyzujące, które zapewniają bardzo dobrą stabilność.

Kolejna kwestia to rodzaj buta. But miękki dobrze nadaje się do jazy pełnej manewrów, jest lżejszy i wygodniejszy, but twardy lepiej sprawdza się podczas jazdy rekreacyjnej.

Następną kwestią jest standard łożysk. Im wyższa ich klasa tym są one lepsze i lepiej wykonane.

Podczas zakupu wrotek nie bez znaczenia jest także rozmiar buta. Zbyt luźne wrotki nie będą się dobrze trzymały na stopie, z kolei za ciasne będą uwierały i pozbawią użytkownika przyjemności podczas jazdy. Niektórzy kupując wrotki wybierają rozmiar większy niż obuwie, dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak zmierzenie stopy i wybranie odpowiedniego rozmiaru.

Kupując wrotki trzeba także pamiętać o zakupie kasku chroniącego głowę, który będzie skutecznym zabezpieczeniem w razie wypadku oraz ochraniaczy na łokcie i kolana.

Podsumowanie

Wrotki damskie wyróżniają się przede wszystkim designem. Warto wybrać takie modele, które najlepiej będą pasowały do stylu właścicielki. Dostępne są naprawdę przeróżne możliwości w ciekawych wersjach kolorystycznych i ze wzorami i ozdobami. Razem z ciekawymi ochraniaczami mogą pełnić spójną całość, która będzie się prezentowała bardzo atrakcyjnie i ciekawie.


Wrotki damskie – Ranking kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej kupowanych wrotek damskich. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.