Jakie kupić łyżworolki damskie? Czym się kierować?

11 czerwca 2020 0 By goskating

Jeżdżenie na łyżworolkach to doskonała rozrywka dla osób w każdym wieku. Dodatkowo pozwala ona spalić sporą ilość kalorii i utrzymać organizm w doskonałej formie. Warto jednak wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego modelu i jakie łyżworolki damskie kupić. Na rynku pojawia się wiele kuszących modeli, jednak zawsze należy kierować się konkretnymi kwestiami.

Jak wybrać najlepsze łyżworolki damskie?

Jak wybrać najlepsze łyżworolki damskie?

Jak wybrać odpowiednie łyżworolki dla kobiet?

Aby mieć pewność, że wybrało się odpowiedni model, z całą pewnością warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Liczy się przede wszystkim ich rodzaj. Do wyboru są między innymi:

  • rolki z regulacją rozmiaru
  • rolki z wymienną płozą
  • rolki fitness inaczej zwane rekreacyjnymi
  • rolki do szybkiej jazdy
  • rolki freestyle
  • rolki agresywne

Każdy z tych modeli ma swoją charakterystykę. Kobietom jednak najczęściej polecane są rolki fitness, ponieważ doskonale sprawdzają się one podczas jazdy po mieście oraz do ćwiczeń ud, łydek i pośladków. Polecane są one także paniom, które nie miały jeszcze wcześniej żadnej styczności z tym sportem i dopiero planują rozpocząć jazdę. Dobrze sprawdzą się także rolki do szybkiej jazdy. Będą one idealne dla kobiet, które lubią adrenalinę i niestraszna im naprawdę szybka jazda. Charakteryzują je duże koła, szybkie łożyska oraz krótszy krój, zazwyczaj sięgający kostki.

Kółka – najważniejszy element łyżworolek

Wybierając łyżworolki damskie, z całą pewnością dużo uwagi należy poświęcić kółkom, które się przy nich znajdują. Im większe są kółka, tym łyżworolki szybciej jadą. Amatorkom polecany jest więc wybór średnich kółek, który w tym przypadku jest najbezpieczniejszy. Warto zwrócić także uwagę na ich twardość. Twarde kółka jadą szybciej, ale są także mniej stabilne, przez co wyczuwalne są wszelkie drgania oraz nierówności drogi. Miękkie kółka są wolniejsze, ale pozwalają na płynną jazdę oraz nieodczuwanie wybojów, które pojawiać się mogą na chodniku czy ulicy. Tym samym miękkie kółka są amortyzujące i trudniej w nich o wypadek. 

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Są jeszcze inne kwestie, które odgrywają znaczącą rolę. Przede wszystkim łyżworolki damskie wysokiej jakości, z całą pewnością powinny być wykonane z przewiewnego, oddychającego materiału, który nie doprowadza do przepacania się stóp, co jest niekomfortowe i mało higieniczne. Dodatkowo łyżworolki powinny być w miarę lekkie. Tyczyć się to będzie zwłaszcza pań, które dużo jeżdżą. Jeśli łyżworolki są lżejsze, komfort jazdy naturalnie wzrasta. Warto też wziąć pod uwagę twardość hamulca. Im jest on twardszy, tym starcza na dłużej i jest lepszej jakości. Dzięki temu hamowanie jest możliwe i bezpieczne w każdej sytuacji. Jeszcze w sklepie koniecznie trzeba sprawdzić, czy hamulec faktycznie działa tak, jak należy. Od niego w dużej mierze zależy bezpieczna jazda. Ostatnią kwestią jest wybór, który opiera się już jedynie na własnym guście. Wybór fasonów oraz kolorów jest tak duży, że, z całą pewnością każda z pań znajdzie dla siebie kolor, który od razu przypadnie jej do gustu i sprawi, że pierwsza przygoda z łyżworolkami będzie jeszcze lepsza.


Łyżworolki damskie – Ranking kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej kupowanych damskich łyżworolek. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.