Na jaką hulajnogę elektryczną się zdecydować? Co należy brać pod uwagę?

4 listopada 2018 6 By goskating

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne. Górują one nad tradycyjnymi i potrafią się rozpędzić nawet do ponad 40 km/h. Co więcej, na rynku dostępne są hulajnogi elektryczne z siodełkiem, czy hulajnoga, która równocześnie przewozi naszą walizkę np. na lotnisku.

Jeśli zdecydujemy się na zakup takiej hulajnogi, na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie parametry w takich hulajnogach są ważne? Czym różni się hulajnoga elektryczna dla dzieci, od takiej dla dorosłych? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

hulajnoga elektryczna Razor E100 Glow

hulajnoga elektryczna Razor E100 Glow


Ważniejsze parametry

Cena poszczególnych egzemplarzy może się znacznie różnić. Spowodowane jest to różnicą w parametrach technicznych tego sprzętu do jeżdżenia. Hulajnogi elektryczne mogą być traktowane na równi z rowerami. Zanim zaczniemy poszukiwania, warto dowiedzieć się paru rzeczach o nich. Ważną informacją jest choćby różnice w parametrach. Na co zwrócić uwagę? Oto najważniejsze parametry:

  • moc silnika – im mocniejszy silnik, tym szybciej hulajnoga pojedzie. Te dla dzieci nie powinny mieć silnika mocnego, ponieważ może okazać się to dla nich niebezpieczne
  • maksymalne  obciążenie – ważny parametr, który mówi o wadze, jaką można obciążyć hulajnogę. Jego przekroczenie może uszkodzić nasz pojazd.
  • rozmiar kół – hulajnogi elektryczne posiadają różne rozmiary kół. Na tych z mniejszymi łatwiej się jeździ, a większe lepiej amortyzują. Te pierwsze polecane są dzieciom, jednak wybór należy do nas.
  • czas pracy – określa nam, jak długo hulajnoga może pracować po naładowaniu.
  • pojemność akumulatora – mierzony jest w ampero-godzinach [Ah]. Parametr ten pomaga nam określić, jak daleką trasę przejedziemy hulajnogą.
  • maksymalna prędkość – szukając dla siebie hulajnogi elektrycznej, możemy wybierać między różnymi, maksymalnymi prędkościami poszczególnych modeli. Te najszybsze nie są polecane dla dzieci. Osiągają one bowiem prawie 50 km/h i mogą być w rękach małoletnich zagrożeniem dla ich zdrowia.

Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za hulajnogę elektryczną zależna jest także od tego, jakiej marki ona będzie. Sprzęt, który jest chętnie kupowany i cieszy się dobrą opinią, z pewnością będzie droższy od hulajnogi o zbliżonych parametrach, jednak mało popularnej firmy.


Jakie są popularne hulajnogi elektryczne w 2018 r?

Xiaomi MiJia Electric Scooter M365

Jest to hulajnoga elektryczna dla dorosłych. Posiada akumulator o pojemności 6,7 Ah. Bez ładowania można nią przejechać nawet 16 km. Jednak zastosowanie takiego akumulatora sprawia, że ma ona aż 13 kg, a ładuje się nawet przez 5 godzin. Posiada za to duże pompowane koła, które idealnie amortyzują nierówną powierzchnię. Z pewnością kolejną zaletą jest fakt, że posiada ona hamulec tarczowy.

Archos Citee

Jest to hulajnoga najwyższej jakości. Ten genialny środek transportu posiada ośmio-calowe koła. Posiada silnik o mocy 250 W. Można nią poruszać się z prędkością nawet 20 km/h, a zastosowany w tym modelu akumulator 5,2 Ah sprawia, że hulajnoga przejedzie bez problemu 6 km. Hulajnoga ta jednak nie posiada oświetlenia. Ma za to dużą przestrzeń na nogi.

Skymaster Hoola Moonster

Rozwijająca bez problemu 19 km/h hulajnoga Skymaster jest bardzo wygodna w transporcie. Niestety posiada małe, bo jedynie pięcio-calowe koła, przez co nie da się nią jeździć po nieutwardzonym podłożu, a nierówne chodniki są dla niej dużym utrudnieniem. Model ten nie posiada też błotnika na przednim kole.

GoBoard e-Scooter Pro

Ta rozwijająca maksymalnie 17,4 km/h hulajnoga, jest idealnym sprzętem do zabawy i rekreacji. Przejedzie się nią maksymalnie 5 km, ponieważ zastosowano w niej akumulator o pojemności jedynie 4 Ah. To, co wydawać mogłoby się wadami, tak naprawdę sprawia, że hulajnoga ta jest bardzo chętnie kupowana. Niewielka masa i budowa w połączeniu z niskimi osiągami prędkości, idealnie nadaje się dla dzieci. Jeśli więc nie szukasz takiego sprzętu, którym będziesz dojeżdżał do pracy, a jedynie hulajnogi do rekreacji – ta spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Szukając hulajnogi elektrycznej, musimy zastanowić się, do czego sprzęt taki ma nam służyć. Jeśli chcemy nią dojeżdżać do pracy, warto zainwestować w sprzęt, który porusza się szybko i przede wszystkim przejedzie odpowiednią odległość bez konieczności ładowania. Jeżeli jednak ma nam ona służyć do rekreacji, lub mają nią jeździć nasze dzieci, zadbajmy o ich bezpieczeństwo i kupmy taką, która nie osiąga zawrotnych prędkości.


Hulajnogi elektryczne – Ranking kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej kupowanych hulajnóg z napędem elektrycznym. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.