Jaka deskorolka dla dzieci? Które parametry są ważne?

11 czerwca 2020 0 By goskating

Sezon wiosenny oraz letni są najlepszym czasem do tego, aby rozwijać nowe umiejętności. Jedną z nich może być na przykład jazda na deskorolce. Taka rozrywka spodoba się zwłaszcza dzieciom i dlatego warto wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru deskorolki dla dzieci oraz, jaki model będzie najlepszy.

Jak wybrać najlepszą deskorolkę dla dziecka?

Jak wybrać najlepszą deskorolkę dla dziecka?

Jakie są zalety jazdy na deskorolce?

Jazda na deskorolce to doskonała rozrywka i uprzyjemnienie czasu wolnego. Warto więc wiedzieć, jakie inne korzyści przynosi ten sport. Przede wszystkim dziecko:

  • zwiększa swoją sprawność
  • poprawia koncentracje
  • oraz ćwiczy zachowanie równowagi

Na deskorolce wykonywać można także wiele sztuczek, które wpływają na rozwój psychoruchowy. Już sama jazda wymaga sporej koncentracji oraz umiejętności odpowiedniego balansowania, aby nie spaść z niej w trakcie jazdy. Wszystkie te aspekty okażą się niezwykle przydatne w dalszym życiu oraz w praktykowaniu pozostałych sportów. To dlatego warto rozpocząć przygodę z deskorolką jeszcze w młodości.

Jaka powinna być pierwsza deskorolka?

Właśnie tutaj pojawiają się schody. Jaka powinna być ta pierwsza, idealna deskorolka? Najczęściej wybierane są tak zwane fish skatebards. Dlaczego właśnie ta? Odpowiedź jest prosta. Jest to zdecydowanie najbardziej bezpieczny rodzaj deskorolki i dlatego polecany jest nawet maluchom. Popularne były one już w pod koniec ubiegłego wieku i ostatnio znów powróciły do łask. To właśnie na takim modelu warto rozpocząć swoją przygodę z deskorolką i nauczyć się podstawowych trików oraz opanować umiejętność zachowywania równowagi podczas jazdy.

Na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas zakupu deskorolki dla dziecka?

Bez wątpienia deskorolka dla dziecka powinna posiadać kilka cech, które czynią ją bezpieczną. Na pewno warto zwrócić uwagę na wielkość kółek. Kółka powinny być dość spore, ponieważ im są większe, tym łatwiej zachować równowagę, co jest bardzo ważne zwłaszcza podczas początkujących etapów jazdy. Deskorolki typu fish posiadają właśnie duże, stosunkowo miękkie koła. Dzięki temu doskonale trzymają się one nawierzchni, a wszelkiego rodzaju dziury na drodze czy braki asfaltu w ogóle nie są odczuwalne. Tradycyjne deskorolki mają twardsze i mniejsze kółka, które klinować mogą się między przerwami w chodniku, co sprawia, że o wiele łatwiej z niej spaść i zrobić sobie krzywdę. Dzięki temu bezpieczne są także stawy kolanowe.

Także sama deska jest innych wymiarów niż tradycyjne modele. Deski fish są szersze, nawet na kilkadziesiąt centymetrów, co pozwala zachować swobodę podczas jazdy i odpowiednią równowagę. Liczy się także to, aby deska była plastikowa. Dzięki temu nie jest ciężka jak tradycyjne modele.

Liczą się także łożyska. Deskorolka dziecięca nie powinna jednak posiadać zbyt szybkich łożysk, aby nie rozwijała zbyt dużych prędkości. Dzięki temu dziecko będzie chronione podczas upadku.

W jakim wieku zacząć przygodę z deskorolką?

Na deskorolce mogą jeździć już małe dzieci. Nawet te 3 i 4 letnie. Dzięki temu doskonale rozwijają swoje zdolności, a także radzą sobie z utrzymaniem równowagi i płynności jazdy.


Deskorolki dla dzieci – Ranking kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej kupowanych deskorolek dziecięcych. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.