Deskorolka fiszka. Czym się charakteryzuje i jaką wybrać najlepszą?

11 czerwca 2020 1 By goskating

Deskorolki fiszki dedykowane są przede wszystkim najmłodszym oraz osobom, które dopiero planują opanować jazdę na deskorolce. Istnieje wiele zalet takiej deskorolki, które przeważają nad tym, że jest to najlepszy wybór dla osoby początkującej. Obecnie deskorolki fiszki znaleźć można w każdym sklepie sportowym oraz w każdym rozmiarze, dzięki czemu jeździć na nich mogą także dorośli.

Jak wybrać najlepszą deskorolkę typu fiszka?

Jak wybrać najlepszą deskorolkę typu fiszka?

Dlaczego warto wybrać deskorolkę fiszkę?

Fiszka jest najlepszym wyborem dla dziecka oraz dla osób początkujących. Głównie dlatego, iż jest bezpieczniejsza, niżeli tradycyjne deskorolki. Na jej korzyść przemawia wiele kwestii. Przede wszystkim jest lżejsza, ma lepszą przyczepność oraz rozwija mniejsze prędkości. Jest to bardzo istotne podczas początkowego stadium jazdy na deskorolce, ponieważ dzięki temu zminimalizować można ryzyko wypadku oraz zadbać o zdrowie stawów skokowych, oraz kolanowych.

Kiedy warto zdecydować się na fiszkę?

Ten rodzaj deskorolki polecany jest przede wszystkim najmłodszym, ale jak najbardziej zdecydować na nią mogą się także osoby dorosłe, które chciałyby poćwiczyć jazdę na desce, zanim wymienią ją na poważniejszy model. Deskorolka to piękny sport, ponieważ uczy koncentracji oraz zwiększa kondycję i wytrzymałość. Dodatkowo uczy zwinności oraz poprawia równowagę, która w tym sporcie, z całą pewnością odgrywa główną rolę.

Czym różni się fiszka od tradycyjnej deskorolki i dlaczego lepiej na początek wybrać fiszkę?

Faktycznie między fiszką a tradycyjną deskorolką jest kilka ważnych różnic, o których warto wiedzieć przed zakupem. Podstawową różnicą są bowiem kółka. W przypadku fiszek są one duże i znacznie bardziej miękkie, niżeli w tradycyjnych modelach. Co to daje? Przede wszystkim zapewnia o wiele lepszą przyczepność deskorolki do podłoża. W przypadku tradycyjnych modeli kółka są niewielkie i twarde. Właśnie przez to klinują się one w płytach chodnikowych oraz na wybojach. Przez to bardzo łatwo o wypadek i uszkodzenie stawów. Fiszki posiadają miękkie kółka, które dopasowują się do warunków jazdy i tym samym zapewniają doskonałą przyczepność nawet tam, gdzie pojawiają się przerwy w asfalcie lub niespodziewane dziury.

Różnice pojawiają się także w wykonaniu samej deski. Deska, czyli tak zwany deck to górna część deskorolki. Posiadać musi ona odpowiednie parametry, aby jazda była komfortowa. Przede wszystkim fiszki wykonane są z plastiku, dzięki czemu są lekkie i przyczepne. Tradycyjne wykonane są z drewna, przez co ważą znacznie więcej. Deck powinien posiadać także specjalny podkład antypoślizgowy. Dzięki niemu dziecko będzie miało lepszą przyczepność i nie poślizgnie się.

Warto zwrócić także uwagę na łożysko. W przypadku dzieci stosowane są łożyska ABEC 3, a w przypadku dorosłych ABEC 5. Dlaczego? Łożyska ABEC 3 są wolniejsze, dzięki czemu uniknąć można upadku i rozwijania znaczących prędkości. Wraz z wiekiem oczywiście można wymienić fiszkę i tym samym sprawić, że będzie ona jeździł szybciej. Sprawdzi się to głównie w przypadku starszych dzieci oraz osób dorosłych, które chcą wejść na kolejny poziom.


Deskorolki fiszki – Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej kupowanych deskorolek fiszek. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.